Národní demokracie, Blok proti islámu a Úsvit protestovaly proti příchodu přistěhovalců do ČR Doporučený

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie na manifestaci Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie na manifestaci snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty
Národní demokracie Adama B. Bartoše protestovala proti vpouštění samozvaných Arabů a Afričanů do ČR přímo v Hybernské ulici před Lidovým domem v Praze. Podle ní má být pro vládu na prvním místě bezpečnost českých občanů, jejich rodin a jejich země. Vpouštění do republiky lidí, pro které slovo národ nic neznamená a kočují po Evropě podle toho, kolik dostanou v které zemi peněz na dávkách, jen aby pomohli splnit sen kancléřky Merkelové o tom, že povládne největší multikulturní světové říši, evropskému superstátu, je cestou celého kontinentu do pekel. A této apokalypse Evropy se snaží strana zabránit. Strana Úsvit a Blok proti islámu  pořádaly protest proti témuž blokováním několika hraničních přechodů.
 
Představitelé Bloku proti islámu a Úsvitu Martin Konvička, Petr Hampl a Miroslav Lidinský se účastnili blokády hraničního přechodu v Českých Velenicích. Blokáda měla podobu symbolického živého řetězu, který se rozestoupil při průjezdu aut jak z ČR tak Rakouska. Podle představitelů  Úsvitu a Bloku proti islámu je důvodem blokády to, že vláda odmítá preventivní kontrolu hranic a nepřistoupila na jejich návrhy na boj proti kvótám a proti islámskému terorismu. Pokud jde o otázku kvót tak zřejmě ušlo pořadatelům, že před několika dny, kdy v EU ožila opět nesmyslná myšlenka na kvóty na běžence, česká vláda kvóty rezolutně odmítla a patří jí za to dík.
 
Na Cínovci se  zase dnes 9.4.2016 ve 13 hodin sešlo několik set  zástupců Bloku proti islámu i německé Pegidy. Nad jejich hlavami vlály společně české i německé vlajky. O tom, že roste již opravdu zejména v Německu v lidech napětí svědčí to, že na akci Pegidy v Drážďanech bylo v pondělí 4.4.2016 tři tisíce lidí.  Na přechodu v Kraslicích se sešla asi stovka lidí a kolonu aut po dobu asi 20 minutového protestu nepustili. 
Číst 5434 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 843 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %