Sláva koronaviru! Kauza o eurostátu splaskla jako nafouknutá bublina Doporučený

Eurostát jak se zdá selhal při prvním problému Eurostát jak se zdá selhal při prvním problému

Po zprávě, že koronavirus dokázal uzavřít tzv. Evropský parlament, jsem zajásala: "Sláva mu, nebudeme alespoň chvíli zamořováni jeho nesmyslnými příkazy." Pak jsem se sice v duchu omluvila těm chudákům, kteří jsou kvůli němu zavřeni na infekčních klinikách. Ale pokud proběhne vše jako dosud, neboli jako běžná chřipka, pak opakuji: sláva mu. Už jen díky tomu, že si snad občané už konečně uvědomí, jaké je nebezpečí nejen otevřeného Schengenského prostoru, ale především toho, že se díky tak adorované globalizaci stávají závislými na jiných státech, aniž si uvědomují i její negativní stránky. A to nejen v přílivu obyvatel z nejrůznějších kontinentů, kde se vyskytují nejrůznější pro nás mnohdy smrtelné nemoci, které přenáší cizokrajný hmyz, ale především proto, že není rozumné být závislí na dovozu například léků z Číny jen proto, že je tam vyrobí levněji... A co by mělo být mementem do budoucna, že vidíme bezmocnost a nesmyslnost do nebes tak vychvalovaného superstátu EU,  pokud nastane první vážný problém. Že si každý stát musí své problémy řešit sám a nemůže se na bruselské úředníky spolehnout.

Co pro nás či pro ostatní státy udělala EU? Nic. Dokonce ani včas před koronavirem nevarovala, naopak ve své pýše už v době, kdy v Číně řádil, řešila dál módní "problémy" s dotacemi.  Páni europoslanci z KDU-ČSL si do Prahy dokonce v té době  přivezli paní eurokomisařku přes dotace, aby ukázali, že za naši zem v Bruselu bojují. Je zajímavé, že nyní mlčí jako hrob. Nehledě k tomu, že dotace nejsou žádnou milostí EU. Jen na provoz EP platíme 50 miliard a pak s každou miliardou, kterou nám z toho vrátí zachází EU jako s milodarem.

Pokud alespoň trochu otevře koronavirus oči těm, kteří věřili, že nás Brusel před všemi problémy uchrání, pak si říkám, Bůh za něj zaplať. Snad se staneme po odeznění infekce alespoň trochu opatrnějšími a přestaneme se spoléhat na cizí státy. To neznamená, že s nimi nebudeme obchodovat, vyměňovat si studenty či zaměstnance. Ale hranice i základní soběstačnost potravinovou a zdravotní si budeme do budoucna hájit.

Zatímco  USA  vystupují v tomto problému jako jeden stát, EU ani nemukne. Každý "její" stát vyhlašuje něco jiného a ani na volání o pomoc Itálie či Řecka, které jsou zejména ohroženy masovým vypuknutím epidemie v přeplněných uprchlických táborech, EU najednou neslyší. A to jde zatím jen o chřipku. Teď si představte, že bychom byli napadeni smrtelnou nemocí či dokonce válečně... 

Najednou je prostě jasné, že Evropa je složena z mnoha samostatných států a celá kauza o eurostátu byla jen nafouknutá velice nebezpečná bublina, která splaskla při prvním závažném společném problému.

Číst 1637 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU
IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1004 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %