Umožnění prodeje potravin v obchodech je pro zemědělce potřebnější než dotace Doporučený

  • pondělí, lis 02 2020
  • Napsal(a)  Veronika Vrecionová europoslankyně a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova
Vláda projednala národní dotační programy do zemědělství pro rok 2021 Vláda projednala národní dotační programy do zemědělství pro rok 2021

Vláda na svém dnešním zasedání (2.11.2020) projednala národní dotační programy do zemědělství pro rok 2021 v celkové výši 3,8 mld. Kč. Mimo jiné má směřovat 0,5 mld. Kč na podporu zpracování zemědělských produktů nebo 155 mil. Kč na poradenství a vzdělávání. Pokud ale vláda bude nadále zakazovat zemědělcům zboží prodávat, dotace nepomůžou.

 

Čím více zboží zemědělci prodají, tím méně mimořádných dotací budou potřebovat. Takovou základní poučku ale vláda nechápe. Minulý týden zcela nelogicky zakázala nedělní prodej, výrazně omezila farmářské trhy, což jejich fungování na mnoha místech úplně znemožnilo, a dnes naopak přichází s plánem na národní dotace ve výši téměř 4 mld. Kč.

Vyzývám proto vládu, aby své kroky přehodnotila. Aby znovu umožnila nedělní prodej minimálně v malých obchodech a zároveň upravila regulace farmářských trhů tak, ať je jejich organizace fakticky možná. Pokud tomuto fungování sama nerozumí, může je konzultovat s řadou asociací, které se těmto činnostem věnují. 

 

Číst 15144 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1195 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %